Kroměříž přivítá nový rok koncertem Reflexů a ohňostrojem

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížané i návštěvníci hanácké metropole letos uvítají nový rok ve velkém. Silvestrovská oslava na Hanáckém náměstí nabídne koncert kapely Reflexy i ohňostroj.

Program na Hanáckém náměstí začne v 18 hodin první částí koncertu poprockové kapely Reflexy. Na 18.45 je připraveno přání do nového roku, po němž bude následovat ohňostroj, který rozzáří nebe nad městem. „V 19.10 hodin pak začne druhá část hudebního programu, o kterou se opět postarají Reflexy. Pro návštěvníky bude připravené občerstvení, především horké nápoje,“ dodal ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Organizované oslavy příchodu nového roku nebyly v Kroměříži dříve obvyklé, lidé se scházeli spontánně na Velkém náměstí. Velký ohňostroj se konal několikrát v 90. letech na Velkém náměstí, slavil se jím také příchod nového milénia a v roce 2013 zpestřil oslavy 750. výročí založení města. V letech 2017, 2019 a 2021 se lidé těšili z ohňostroje na Hanáckém náměstí. V letech, kdy ohňostroj nepořádala radnice, Velké náměstí rozzářila pyrotechnika, kterou přinesli sami občané.