Falešní policisté obrali seniorku ze Zlína o půl milionu

Ilustrační foto

ZLÍN – Obvinění z krádeže a porušování domovní svobody nyní čelí devětačtyřicetiletý muž, který koncem května společně se známým vnikl do bytu seniorky ve Zlíně. Představili se jí jako policisté v civilu a nabízeli výměnu zámků. Ženu přitom připravili o půl milionu korun.

Obviněný muž společně s o čtyři roky mladším známým přijeli koncem května do Zlína, kde nabízeli výměnu zámků v jednotlivých panelových domech. „Dostali se také do bytu devětasedmdesátileté ženy, které nabízeli výměnu zámků u dveří i na jejích sedmi domácích trezorech, kde měla uloženo v devatenácti obálkách téměř tři čtvrtě milionu korun. Protože se představili jako policisté, žena jim důvěřovala, přestože jí neukázali žádný služební průkaz, a dala jim k dispozici klíče od jednotlivých trezorů,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nabídky na výměnu zámku nevyužila. Když si ale po odchodu mužů obálky zkontrolovala, zjistila, že jí chybí půl milionu korun. Vše až po dvou týdnech policii oznámila její neteř.

„Kriminalisté měli zpočátku jen kusé informace, jisté nebylo ani to, zda žena měla skutečně doma tak velký obnos peněz. Z dalšího prověřování případu ovšem vyšlo najevo, že se seniorka opravdu stala obětí trestné činnosti. Kriminalistům se podařilo také vypátrat totožnost obou pachatelů, kteří byli v té době již ve věznicích pro další trestnou činnost,“ přiblížila Monika Kozumplíková.

Oba recidivisté vinu popřeli. Tvrdili, že pouze vyměňovali zámky. „Mladší z nich, který má v rejstříku trestů tři záznamy, si nyní odpykává jedenáctiletý trest odnětí svobody pro trestnou činnost na úseku drogové problematiky, podezření ze spáchání trestné činnosti u něj bylo proto pro neúčelnost odloženo. Starší z nich má v rejstříku trestů záznamů třináct, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala mluvčí.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR