Nadějný badmintonista Dominik Kopřiva zavítal do rodného Valašského Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Včera zavítal na radnici ve Valašském Meziříčí rodák Dominik Kopřiva, nadějný badmintonista a juniorský mistr světa. Ten se nyní připravuje na přechod do kategorie dospělých.

Dominik Kopřiva se v barvách SK Badminton Přerov zúčastnil Mistrovství ČR do 19 let, kde s přehledem vyhrál. Jeho soupeřem ve finále byl Daniel Dvořák, kterého hravě porazil 21:18 a 21:14. Podařilo se mu tak obhájit titul mistra republiky, čímž završil letošní sezónu. Už na jaře skončil na seniorském mistrovství v první osmičce nejlepších hráčů ve dvouhře a v deblu si spolu s Davidem Smutným odnesli bronz. Jako člen české juniorské reprezentace se Dominik zúčastnil také letošního mistrovství Evropy v Srbsku, kde český tým v silné konkurenci obsadil dělené 5. až 8. místo. „Obhájit titul mistra republiky nebylo jednoduché a jsem moc rád, že se mi to podařilo. Těší mě, že jsem tímto úspěchem mohl ukončit juniorskou kategorii. Od nového roku přecházím do kategorie dospělých, což nebude jednoduché. Je v ní totiž velmi nabitá konkurence, ale budu se snažit, abych začal sbírat úspěchy i zde,“ svěřil se Dominik Kopřiva.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.