Strážníci z Valašského Meziříčí dostali nové elektrické auto

Foto: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Obměnit vozový park se rozhodla městská policie, pro kterou radnice zakoupila nové hybridní auto značky Hyundai Tuscon. Díky provozu na elektřinu se sníží náklady.

Hlavním důvodem nákupu nového vozu bylo doplnění vozového parku v rámci pravidelné modernizace vybavení městské policie. „Abychom dokázali pružně reagovat na aktuální dění v ulicích města a potřeby jeho občanů potřebujeme mobilní hlídku s adekvátním vybavením. Po 12 letech provozu současné Škody Yeti už bylo třeba provézt obměnu vozového parku,“ vysvětlil Jan Camfrla, ředitel Městské policie Valašské Meziříčí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nový vůz vyšel radnici na 820 tisíc korun. Díky kombinaci elektrického a benzinového motoru se sníží náklady na pohonné hmoty a zároveň se pokračuje v modernizaci a ekologizaci vozového parku. K těm patří i elektromobil Hyundai IONIQ, který radnice využívá od roku 2017, od letošního června začaly v rámci MHD zdarma pro cestující jezdit nové autobusy na ekologický CNG – stlačený zemní plyn.