Oheň se rozhořel v podkrovním bytě na Hradské

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍN – Dvě jednotky hasičů vyjížděly včera kolem čtvrté odpoledne k požáru na ulici Hradská ve Zlíně. Hořelo tu v podkrovním bytě jednoho z rodinných domů.

V době požáru doma nikdo nebyl. „Majitel domu po vstupu zjistil, že podkrovní prostor je silně zakouřený. Plamenného hoření si nevšiml. Nicméně stačil ještě otevřít nejbližší okna a poté požár oznámil hasičům,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hasiči v dýchacích přístrojích prozkoumali obytné prostory. „Žhnoucí části uvnitř bytu jsme uhasili jedním proudem vody. K odvětrání vnitřních prostor jsme použili přetlakový ventilátor,“ popsal Žemlička.

Hasiči majiteli změřili saturaci kyslíku v krvi, která byla v pořádku. Muž odmítl ošetření záchrannou službou, hlídka policie si však její příjezd vyžádala a zdravotníci majitele později převezli k vyšetření do nemocnice. „Na místo požáru se dostavil otec majitele, který spolupracuje s vyšetřovatelem hasičů. Příčina a výše škody je prozatím v šetření hasičů,“ dodal Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje