Muž uvízl v potoce, podchlazeného ho zachraňovali hasiči na čtyřkolce

Foto: HZS Zlínského kraje

VSETÍN – Velké štěstí měl nakonec muž, který včera kolem šesté večer uvízl ve strouze potoka ve Vsetíně. Zatelefonoval hasičům a nesrozumitelně jim vysvětloval, že leží u studánky v Semetíně, nemůže se z ní dostat, ale záchranáře nepotřebuje.

Na pomoc se mu vydaly tři jednotky hasičů, policie i zdravotníci. Po příjezdu na předpokládané místo ale muže nenašli. „Při prohledávání okolí jsme narazili na muže, který nám po sdělení jména hledané osoby, ukázal pravděpodobné místo, kde by se hledaná osoba mohla vyskytovat. Díky jeho radě jsme tak po chvíli hledaného muže opravdu našli. Muž ležel ve strouze potůčku a už byl silně podchlazený,“ vylíčil mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Velitel zásahu poslal dobrovolné hasiče z Jablůnky pro čtyřkolku, na které by muže převezli k sanitnímu vozu. „Muže jsme mezi tím uložili do transportních nosítek a poskytli mu tepelný komfort. Následně byl muž naložen do přívěsného vozíku za čtyřkolkou a transportován k sanitnímu vozu, kde si ho převzali do péče zdravotníci,“ uvedl Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje