První miminko uvítala uherskohradišťská porodnice už hodinu po půlnoci

Foto: Uherskohradišťská nemocnice

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Na první miminko letošního roku v uherskohradišťské porodnici dlouho nečekali. Necelou hodinu po půlnoci přišel na svět chlapeček Marek Růžička z Hodonína, který vážil 3810 gramů a měřil 51 centimetrů.

Maminka Markéta Růžičková nechtěla nechat nic náhodě a na porod se připravovala i po teoretické stránce, a to účastí na předporodních kurzech, které Uherskohradišťská nemocnice pořádá. „Přála jsem si rodit do vody, a i když jsem si v průběhu porodu vanu dopřála, Mareček se nakonec narodil císařským řezem. Tak snad to vyjde příště,“ usmívá se maminka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pro Markétu Růžičkovou byla Uherskohradišťská nemocnice jasné volba. „Místní porodnici jsem si vybrala díky její skvělé pověsti a z vlastní zkušenosti to mohu opravdu potvrdit a tímto i poděkovat všem doktorům a sestřičkám, kteří o nás krásně pečují. Termín porodu jsem měla původně stanovený na 6. ledna, ale náš prvorozený král se i na přání tatínka rozhodl přijít na svět dřív,“ řekla novopečená maminka.

Během Nového roku přišla v porodnici na svět hned tři miminka. Ve všech případech se jednalo o chlapečky.

Foto: Uherskohradišťská nemocnice