Zdrogovaný brigádník usnul v Brně v návěsu kamionu, objevili ho ve Zlíně mezi balíčky

Ilustrační foto

ZLÍN – Kuriózní příběh zamotal včera hlavu zlínským kriminalistům. Hlavním aktérem byl mladý muž, který zmožený vlezl v Brně do návěsu kamionu, nestihl ale vylézt a dorazil až do Zlína, kde se stal podezřelým z krádeže.

Na počátku stálo oznámení řidiče kamionu, který v noci na středu převážel zásilky z Brna do Zlína a po příjezdu uviděl, že spousta balíčků uvnitř návěsu je otevřených a v některých chybí jejich obsah. Přivolal proto policisty.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté zjistili, že je navíc rozřezaná plachta návěsu. „Podle prvotního šetření měli za to, že někdo odcizil zboží převážené v krabicích a sám potom vyskočil z kamionu ven. Po příjezdu kriminalistického výjezdu ale vyšlo najevo, že uvnitř kamionu se stále ještě ukrývá muž, který zřejmě nestihl utéct. Policistům tvrdil, že dovnitř vlezl ještě v Brně společně s dalšími dvěma kumpány, kteří v průběhu cesty otevírali krabice, z nichž odcizili elektroniku a jakmile to bylo možné, z kamionu vyskočili. On sám údajně nic neukradl, proto neměl důvod utíkat,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Příběh se ale kriminalistům nezdál pravděpodobný. Devětadvacetiletý tajný pasažér z Brna se nakonec přiznal. „Jako brigádník přepravní společnosti užil drogy a poté začal nakládat balíčky do návěsu. Protože ho to unavilo, chtěl si uvnitř kamionu odpočinout. Před odjezdem ale nestihl nepozorovaně vylézt. Zůstal tedy uvnitř a čekal, až se bude moci dostat ven. V průběhu cesty bezdůvodně otevíral nožem jednotlivé balíčky a rozřezal také plachtu návěsu, aby se podíval, kudy jedou. Když přijeli do Zlína, vylézt opět nestihl, protože slyšel, že řidič volá policii. Pak už se jenom při postupném vykládání balíčků přesouval dál, aby ho nikdo neviděl,“ objasnila Kozumplíková.

Když ho policisté zadrželi, převezli ho do policejní cely, odkud ho večer po veškerých úkonech propustili. „Zjistili, že mladý recidivista strávil v různých věznicích celkem osm let. Z posledního výkonu trestu ho propustili v září loňského roku. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což může strávit další rok za mřížemi,“ dodala Kozumplíková.