Falešný bankéř z ženy vymámil 210 tisíc korun

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Strachu o úspory využil neznámý podvodník, který koncem prosince kontaktoval dvaačtyřicetiletou ženu z Kroměřížska. Představil se jako pracovník České národní banky a nabídl jí pomoc v „krizové“ situaci.

Podvodník tvrdil, že byl napaden účet jejího manžela, ke kterému měla žena dispoziční práva. Peníze ale údajně mohla ještě ochránit, pokud bude postupovat podle jeho instrukcí. „Volající chtěl, aby žena postupně přeposílala peníze na „chráněné“ účty, kde budou v bezpečí a následně jí budou vráceny. Poškozená tak ve strachu o naspořené finanční prostředky učinila a provedla celkem třináct plateb, v celkové výši bezmála 210 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ženě záhy došlo, že se stala obětí podvodníka a celou věc oznámila na policii. „Pachatel se dopustil trestného činu podvod, za což mu v případě dopadení hrozí až pět let vězení,“ dodala Balášová.