Baťovka zahajuje sérii přednášek o zdraví pro veřejnost ve zlínské kavárně

ZLÍN – Odborníci z Baťovy nemocnice se s novým rokem budou opět setkávat na pravidelném besedování s lidmi v kavárně Gulliver. Série „Na zdraví! Aneb kavárenské besedování s krajskou nemocnicí“ nabídne až do června zajímavé přenášky na různá zdravotní témata.

Přednášky jsou určeny pro laickou veřejnost a návštěvníci budou moct klást odborníkům dotazy a diskutovat s nimi. „Člověk zná nejčastěji zdravotníky z nemocnice až ve chvíli, kdy se z něj stává kvůli nějakému problému pacient. Už nevidí do toho pomyslného zákulisí a nemůže znát zajímavosti, které medicína přináší. Teď má veřejnost možnost do nich nahlédnout a zároveň poznat v jiném světle naše odborníky,“ láká ředitel Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Hrdý.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jako první zahajuje v pondělí 23. ledna v 18:30 primář kardiologie Zdeněk Coufal s přednáškou Jak předcházet infarktu myokardu a stát se „nesmrtelným“? Následovat bude 20. února ve stejném čase vedoucí lékař sexuologické ambulance Pavel Havelka s neméně zajímavým tématem Muž a žena… a není to dnes málo? V březnové přednášce Krev není voda představí primářka hematologicko-transfuzního oddělení Jana Pelková zajímavosti o krvi a dárcovství a příchozím nabídne také přímo na místě určení krevní skupiny. V dubnu se návštěvníci dozví něco ze zákulisí anesteziologicko-resuscitačního oddělení z úst primáře Tomáše Gabrhelíka v přednášce ARO – high-tech obor medicíny a základ každé nemocnice, květen přinese besedu s primářem novorozeneckého oddělení Jozefem Macko nazvanou Jak se rodí v 21. století, kam vlastně směřuje akt zrození? A v červnu se návštěvníci dozví od primáře urgentního příjmu Michala Pisára, co dělat při záchraně druhého člověka v přednášce První pomoc musí zvládnout každý – může zachránit život.

Podrobnější informace o každé besedě najdou vždy aktuálně zájemci na webových stránkách a sociálních sítích Krajské nemocnice T. Bati i kavárny Gulliver.