Prvním letošním Kroměřížánkem se stal malý Libor

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Kroměříž si na svého prvního občánka musela letos počkat. Malý Libor Zelda z místní části Vážany přišel na svět ve čtvrtek 5. ledna večer s váhou 3 450 gramů a mírou 49 centimetrů.

Maminka Monika Dočkalová si pobyt v kroměřížské porodnici pochvalovala. O tom, že by rodila v jiném zařízení, vůbec neuvažovala. Byla spokojená jak s přístupem personálu při samotném porodu na porodním sále, tak i s poporodní péčí. Ocenila ochotu a příjemné a přátelské prostředí na oddělení šestinedělí i novorozeneckém.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mezi obyvatele Kroměříže přišel Libora přivítat starosta Tomáš Opatrný. Mamince popřál šťastný a spokojený život, předal jí finanční dar, plyšovou hračku a namísto kytice tentokrát, po dohodě s nemocnicí, kolekci čokoládových pralinek z místní čokoládovny.

V loňském roce se jako první Kroměřížan narodil 2. ledna chlapeček Tomáš, v roce 2021 byla prvním kroměřížským miminkem holčička Karolína, která přišla na svět 7. ledna. Loni se v kroměřížské porodnici narodilo 683 miminek, a to 316 holčiček a 367 chlapečků.

Foto: město Kroměříž
Foto: město Kroměříž