Nenechavci kradli mince ze zlínského betléma

Foto: město Zlín

ZLÍN – Včerejší úklid na zlínském náměstí Míru učinil tečku za uplynulým adventním programem. Jednou z atrakcí byl i oplocený dřevěný betlém se sochami, ke kterým lidé vhazovali mince pro štěstí. Ty ale velmi často lákaly různé druhy nenechavců.

Podle zástupce ředitele Městské policie Zlín, Pavla Janíka, mezi přistiženými převažovali povětšinou sociálně nepřizpůsobení lidé, s nimiž se záležitost řešila domluvou a poučením, kde ve své situaci vyhledat sociální pomoc. „Poslední taková událost se odehrála ve čtvrtek 5. ledna 2023 hodinu a půl po půlnoci, kdy hlídka MP Zlín přistihla třiatřicetiletého muže z okresu Zlín, který překonal oplocení a pohyboval se mezi sochami. Při následném prověření totožnosti však vyšlo najevo, že jeho osobní údaje figurují v databázi hledaných osob, kdy byl na něj vydán příkaz k zatčení,“ uvedl Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníci muže předali na zlínské obvodní oddělení republikové policie. Tam si ho policisté převzali k dalšímu šetření.