Zloděj se v noci vloupal do mateřské školky ve Zlíně

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Opětovné setkání s dvaatřicetiletým recidivistou mají za sebou zlínští strážníci. Tentokrát na něj narazili poté, když se v noci vydali zkontrolovat mateřskou školku na sídlišti Jižní Svahy.

Ve čtvrtek krátce před desátou večer přijalo operační centrum městské policie signál elektronické zabezpečovací signalizace o možném narušení budovy školky. Jen o pár minut později pak strážníci zjistili rozbité dveře objektu, ze kterého se ozývaly zvuky svědčící o přítomnosti nezvaného návštěvníka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Za pomoci hlídky z místního okrsku byl objekt zabezpečen a následně byl uvnitř zjištěn ukrývající se pachatel. Ten se před strážníky schoval ve skladu, kde se vyšplhal na regál, a ani po svém odhalení nehodlal spolupracovat. Jeho odpor proto musel být překonán až s využitím donucovacích prostředků,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Strážníci pak podezřelého omezili na osobní svobodě a předali ho k dalšímu šetření kolegům z Policie ČR. Vyrozuměli ředitele školky a pomohli s opětovným zabezpečením budovy.

Foto: MP Zlín