Uherskohradišťská porodnice má za sebou šťastný rok, narodilo se tu 1 450 miminek

Prvním občánkem Uherského Hradiště se stal chlapeček Andreas. Foto: UHN

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Zdravotníci v Uherskohradišťské porodnici loni pomohli na svět 1 450 dětem, konkrétně 739 chlapečkům a 711 holčičkám. Radost z dvojčátek tu mělo hned 7 maminek. „Minulý rok byl pro naše oddělení co do počtu narozených miminek klidnější, z dlouhodobého hlediska však sledujeme stále rostoucí trend porodnosti,“ shrnula primářka porodnicko-gynekologického oddělení Soňa Pánková.

Nejmenší miminko narozené v Uherskohradišťské nemocnici vážilo pouhých 900 gramů, rekordmanem s nejvyšší hmotností se stal novorozenec s 4 960 gramy. Loňské statistice nejoblíbenějších jmen kralovali u chlapečků Jakub a Matyáš, u holčiček zvítězily Viktorie a Natálie. Mezi méně obvyklými a netradičními jmény se objevili například Corey, Zachary, Siňorita či Filoména.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

První miminko přišlo na svět rychle, na prvního občánka si ale počkali

První miminko roku 2023 přivítali zdravotníci v porodnici necelou hodinu po silvestrovské půlnoci. Zdravý chlapeček Mareček Růžička vážil 3 810 gramů a měřil 51 centimetrů.

První občánek města Uherské Hradiště s příchodem trošku otálel, na svět se však rozhodl přijít velkolepě přímo na Tři krále. Chlapeček Andreas se narodil 6. ledna v 15:06 s královskými mírami 3 900 gramů a 52 centimetrů.

„Maminkám i tatínkům moc děkujeme za projevenou důvěru. Velmi si vážíme toho, že je naše pracoviště vyhledávanou porodnicí i mimo náš region. Soustavně pracujeme na tom, abychom rodičkám i pacientkám poskytovali co nejlepší péči. Všem dětem a rodičům přejeme hlavně pevné zdraví,“ dodala primářka Pánková.

První miminko v porodnici letos přivítali už hodinu po půlnoci. Foto: UHN
Miminka narozená v roce 2022. Foto: UHN