Semetínské arboretum se rozroste o nové tůňky

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – V arboretu se stále něco děje. Vloni se otevřel přístřešek a výukový včelín, letos na jaře přibude nový vodní prvek tvořený tůňkami, které budou mít za úkol zadržovat vodu v krajině. K vytvoření se připojilo i slovenské město Púchov.

Pokud to počasí dovolí, terénní práce budou dokončeny v nejbližších týdnech. Sestávají z odvedení povrchové vody soustavou tří tůní a mokřadů do dolní části arboreta. Tůni obklopí kamenné zídky, potůček mezi nimi bude vyložen kameny. Přes vodu povedou tři přechody. Kromě těchto změn přibudou i cedulky k rostlinám stromům, vyjde kniha o fauně a flóře nejen semetínského arboreta, ale i parku v partnerském městě Púchov.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po dokončení projektu se sejdou české a slovenské děti přímo v arboretu. „Prostřednictvím tohoto setkání se všichni seznámí s přírodním dědictvím druhého národa, dojde k neformálnímu předávání si zkušeností, poznání přírodních a kulturních krás partnerského města,“ uvedl místostarosta Pavel Bartoň. Celková suma za práce se vyšplhá na 1,5 milionu, polovinu pokryje dotace, o zbytek se rozdělí město a Městské lesy Vsetín.