Kroměříž se chystá na Vybarvený běh, běžci už se mohou registrovat

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Zábavné klání plné barev opět ovládne ulice Kroměříže. Vybarvený běh se uskuteční v sobotu 3. června se startem a cílem na Velkém náměstí a včetně doprovodného programu jej připravuje Dům kultury v Kroměříži.

Čtyři a půl kilometru dlouhá trasa vede přímo ulicemi města. „Okruh o délce více než dva kilometry by měli startující absolvovat dvakrát. Na běžce čeká pět stanovišť, kde na ně budou nekompromisně vrhány barvy, a jiné nástrahy, jako jsou třeba mlha či mraky bublin,“ prozradil radní Jiří Kašík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Účastníci akce si již zvykli, že název Vybarvený běh neznamená jen samotné dopolední proběhnutí centrem města plným barev, ale celodenní program zahrnující hudební a taneční vystoupení, ukázky sportovních činností, workshopy pod širým nebem i lákavé podvečerní a večerní koncerty. Doufám tedy, že na Velké náměstí dorazí hodně lidí a každý si najde zábavu podle svého vkusu,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Vybarvený běh má za sebou pět úspěšných ročníků a počet startujících je rok od roku vyšší, v posledních letech atakovala účast maximální kapacitu dva tisíce přihlášených běžců. Ti se už nyní mohou registrovat na webových stránkách akce a startovné i zaplatit. Čím dřív to totiž udělají, tím výhodnější cena je. Registrovaní běžci dostanou startovací balíček, kde najdou tričko s logem běhu, startovní číslo, ochranné brýle, jedno balení barvy a dárky od sponzorů.