Program proti množení koček má úspěch, za čtyři roky jich ve Valmezu vykastrovali skoro 600

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Příspěvek na kastraci koček se ve Valašském Meziříčí ujal. Díky programu, který běží od roku 2019, se daří bránit jejich nekontrolovatelnému množení. Celkem už majitelé nechali vykastrovat bezmála 600 mazlíčků.

Na odbornou veterinární sterilizaci mohou občané využít příspěvek ve výši 400 korun. „V loňském roce jsme za tímto účelem vyplatili 62 tisíc korun celkem 127 žadatelům, kteří nechali vykastrovat 155 koček. V souhrnu od května 2019 se už bavíme o celkem 587 kočkách a kocourech, jejichž odbornou veterinární sterilizaci jsme podpořili částkou bezmála 235 tisíc,“ uvedl místostarosta Petr Nachtmann.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Úspěšný program pokračuje i letos a nadále je otevřen všem občanům města Valašské Meziříčí a jeho místních částí. „Takto nastavený systém brání nekontrolovanému množení koček a má pozitivní vliv na pokles jejich počtu v ulicích také s přesahem do dalších let. Zároveň se jedná o velice šetrné řešení prováděné odborníky,“ doplnil místostarosta Nachtmann.

Na příspěvek mají lidé nárok poté, co předloží doklad o odborně provedené kastraci na Odbor komunálních služeb Městského úřadu Valašské Meziříčí na adrese Zašovská 784, kde vyplní formulář. Uvedený příspěvek je možné poskytnout pouze v kalendářním roce, kdy se podle dokladu kastrace provedla.