Silnice na Uherskohradišťsku brázdili o víkendu řidiči s více než 2 promile v krvi

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Na Slovácku se uplynulý víkend nenesl jen ve znamení voleb, ale i alkoholu za volantem. Policisté tu nachytali hned tři řidiče, kteří před jízdou požili tolik alkoholu, že jim nyní hrozí až roční pobyt za mřížemi.

V sobotu po druhé hodině ráno projížděl uherskohradišťskou ulicí  Nádražní řidič za volantem Škody Fabia. „Policejní hlídka muže ihned po kontrole dokladů vyzvala k dechové zkoušce. Ta vyšla pozitivní s hodnotou 2,18 promile. Řidič přiznal, že před jízdou notně popíjel,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Za hodinu v ulici Kollárova zastavili policisté jinou Škodu Fabii, jejíž řidič byl ve stejném stavu jako předešlý. „Také on se k pití alkoholu přiznal. Přístroj vyhodnotil v jeho dechu 2,17 promile alkoholu,“ prozradila Šabatová.

Ve stejný den dopoledne dopravní policisté zastavili vozidlo značky VW Golf. „Stalo se tak za obcí Kudlovice. Také tento řidič nadýchal, a to 1,33 promile alkoholu,“ sdělila mluvčí.

Policisté řidičům zakázali další jízdu a zadrželi jim řidičské průkazy. Nyní jsou podezřelí z  ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jim hrozí i roční odnětí svobody nebo zákaz činnosti až na deset let.