Cestující po covidu opět zaplnili MHD ve Zlíně a Otrokovicích

Foto: archiv DSZO

ZLÍNSKO – Významný nárůst počtu cestujících zaznamenala v uplynulém roce Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Oproti covidovému roku 2021 přibyly ve vozech MHD ve Zlíně a Otrokovicích přes čtyři miliony cestujících. Také tržby z jízdného se zvýšily téměř o 17 milionů korun.

V uplynulém roce přepravily autobusy a trolejbusy DSZO 31,1 milionu cestujících. Za jízdné v loňském roce lidé zaplatili 107,6 milionu korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Největšího počtu přepravených osob za posledních pět let dosáhla DSZO v předcovidovém roce 2019. Bylo to 33,7 milionu. Jako důsledek přísných proticovidových opatření a lockdownů poklesl počet přepravených osob až na 27,1 milionu v roce 2021. Po zrušení proticovidových opatření se začali cestující do vozidel MHD vracet.

„Poloprázdné trolejbusy v období povinných roušek a dalších omezení nám radost určitě nedělaly. O to více nás těší, že nám cestující zachovali věrnost a do vozidel MHD se začali vracet. Ještě jsme se nedostali na úroveň nejlepšího roku 2019, ale pozitivní trend je jasně patrný. Rostou nám také tržby z jízdného,“ těší ředitele DSZO Josefa Kocháně.