Vsetíňané pro své svatby nejčastěji volí radnici

Foto: vsetin.cz

BRNO – V loňském roce si řeklo své ano 91 párů, a to nejčastěji na vsetínské radnici. Rekord z roku 2021, kdy proběhlo 119 svateb, se překonat nepodařilo.

V covidovém roce 2020 klesl počet svateb na minimum, aby byl rok další rekordní. Ten minulý byl na tom o poznání hůře, přesto si ve Vsetíně svou veselku odbylo 91 párů. Nejčastějším místem svateb se stala radnice, následovaná kostely a pár netradičními místy. Celkem 27 snoubenců zvolilo matriku, 17 církevní obřad, stejný počet přišel na Zámek Vsetín. Dalších 22 svateb proběhlo například v restauraci U Vychopňů v Jasenicích, penzionu Hluboké na Ohradě či Radegastovně u Lva.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Termíny vypsané radnicí pro sňatky v tomto roce se již postupně plní. Snoubenci by při plánování svatby měli nejdříve navštívit matriku, kde zjistí, zda je zvolené datum pro obřad reálné, a také zda již není jimi plánovaný čas obsazen,“ vzkázala těm, kteří letos plánují vstoupit do stavu manželského, matrikářka Barbora Hrčková.