Rožnov se pyšní další knihou, tentokrát o historii městského hřbitova na Prochodné

Foto: Rožnov

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – V rámci Rožnovského malého tisku vyšla nová publikace. Pojednává o osudech starého městského hřbitova na Prochodné.

Ediční řada drobných publikací (velikost A6) týkajících se Rožnova a okolního regionu vychází již dvě desítky let. Dalším titulem Rožnovských malých tisků jsou Příběhy zahrady mrtvých, které napsali Doubravka Vejmelková a Daniel Drápala. Čtenářům je prostřednictvím poutavých příběhů přiblížena historie městského hřbitova na Prochodné a také hřbitova u kostela Všech svatých. Autorka příběhy čerpala ze svých vzpomínek, knihy Živé příběhy ze zahrady mrtvých a publikace psané jejím staříčkem, který byl kronikář a archivář.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Knihu je možné zakoupit za 105 korun v Turistickém informačním centru.  „Edice Rožnovských malých tisků se každým rokem rozrůstá a já jsem opravdu rád, že je o tyto knihy stále velký zájem a můžeme tak nejen obyvatelům města touto formou připomínat historii, ale také přírodní bohatství, kulturní dědictví a tradice regionu,“uvedl místostarosta města Tomáš Gross. Letos je to navíc dvacet let od vydání první publikace, z toho důvodu autoři Tomáš Kocura a Marie Brandstettrová chystají díla s názvem Poválečný Rožnov a o místní části Bučiska.