Z opuštěného domu v Holešově stoupal kouř, hasiči zachránili jednoho muže

Foto: HZS Zlínského kraje

HOLEŠOV – Kouř stoupající z opuštěného rodinného domu vyděsil dnes ráno obyvatele ulice Tučapská v Holešově. Objekt využívaný lidmi bez domova zachvátil kolem sedmé hodiny požár.

Na místo se postupně sjelo osm jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. „Hasiči ihned po příjezdu provedli průzkum místa požáru včetně prohledání vnitřních prostor budovy, ve které se mohl někdo nacházet. To se o chvíli později potvrdilo. Hasiči uvnitř hořícího domu nalezli muže, kterého vyvedli ven. Muž se nadýchal kouře, proto velitel zásahu na místo povolal zdravotnickou záchrannou službu. Do jejího příjezdu poskytli hasiči zraněnému první předlékařskou pomoc včetně kyslíkové terapie. Poté jej předali posádce zdravotnické záchranné služby, která muže transportovala do nemocnice v Kroměříži,“ vylíčila záchrannou akci mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

K uhašení se nasadilo pět proudů vody včetně zařízení CCS COBRA. „I nadále probíhají hasební práce. Ty jim však komplikují velmi nízké teploty, kvůli kterým jim voda namrzá pod nohama. Další komplikací je velké množství odpadu, nacházejícího se okolo i uvnitř domu, a hustý kouř. Hasiči v dýchací technice hasí z venkovní části i uvnitř domu, ze kterého postupně ven vynášejí uskladněné věci a ty prolévají vodou,“ uvedla Javoříková.

Požár zasáhl hlavně horní část objektu včetně střechy. Tu hasiči rozebírají a dohašují skrytá ohniska. „Lze předpokládat, že na místě zásahu budou pracovat celé dopoledne.  Příčina vzniku požáru a výše škody je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů,“ dodala mluvčí.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje