Rožnov láká na Masopust i ledové sochy, chybět nebude ani koncert

Ilustrační foto

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – V nadcházejícím víkendu proběhne v Rožnově pod Radhoštěm několik zajímavých akcí, které by bylo škoda si nechat ujít. Těšit se tak můžete na koncert skupiny Sbor hudby, tradiční Masopust i ledové sochy.

Nabitý program začne hned v pátek od 20 hodin v klubu Vrátnice, kde vystoupí Sbor hudby. Tato meziříčská kapela vznikla v roce 1982 a hrála rok, poté se vrátila zpět na výsluní až v roce 2015. Tvoří si vlastní hudbu ve více hudebních směrech, alternativa, šanson, soudobá vážná hudba a improvizace.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hned v sobotu v 9 hodin vypukne v areálu Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě Masopust. Chybět nebudou tradiční masopustní obchůzky z valašské obce Študlov a obchůzky v podání souboru písní a tanců Javořina a Soláň. Hostem bude Valašský soubor Kašava. Součástí masopustního veselí budou i soutěže o nejlepší valašskou klobásu a tlačenku.

Galerie Ledového království pro zájemce nachystala výstavu ledových soch. Pro děti je připraven speciálně upravený ledový trůn, na kterém se můžou vyfotit. Téma letošního ročníku je Co mám na srdci a v srdci, kdy bude k vidění Madona s dítětem, Zámek sněhové královny a další sochy od českých a polských umělců. Výstavu doprovází obrazy v prostorách galerie od umělkyně Dagmar Hrabalové.

Celý víkend je také možné  navštívit zimní stadion, kde je připraveno veřejné bruslení. V pátek se bruslí 19.00 do 20.30, v sobotu 14.00 – 15.30 a 20.00 – 21.30, v neděli od 16.00 do 17.30.