Výtržník procházel otrokovickým sídlištěm a ničil všechno, co mu padlo pod ruku

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Naprosto bezohledně si minulý týden večer počínal výtržník, který procházel sídlištěm v Otrokovicích. Po cestě vyvracel popelnice, kopal do domovních poštovních schránek i zaparkovaných aut, až se některým spustil výstražný systém.

Strážníci okamžitě vyrazili na ulici Přednádraží, ale vandala už na místě nenašli. Po chvíli pátrání spatřili muže odpovídajícího popisu v parku u polikliniky. „V momentě, kdy se hlídka městské policie za dotyčným vydala služebním vozidlem, dal se na útěk. Běžel sídlištěm směrem k nádraží ČD. Strážníci rychle zareagovali na vzniklou situaci a rozdělili se. Služební vůz sledoval ulici k nádraží a pěší hlídka se vydala středem sídliště a zjišťovala od kolemjdoucích osob, kam se sledovaný muž vydal,“ vylíčil zástupce ředitele Městské policie Otrokovice Karel Koňařík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dotázaní občané směřovali pěšího strážníka k nádraží, kde obdržel cennou informaci, že výtržník utíkal do vestibulu na nádraží. „Pěší hlídkou byla vyrozuměna motorizovaná hlídka městské police a v momentě, kdy muž prošel vestibulem ČD a vycházel z budovy ven, byl hlídkou konfrontován s nastalou situací i důvodem, proč jej strážníci sledovali,“ doplnil Karel Koňařík.

Výtržník přiznal, že křičel, ale popřel, že by do něčeho kopal. Na místo byla přivolána Policie ČR, která si případ převzala do dalšího šetření.