Seniorovi ze Zlínska zmizelo půl milionu. Za všechno mohla slivovice

Tady měl mít senior ukryté celoživotní úspory. Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – U některých oznámení, která policisté přijímají a kterými se musí zabývat, vyjde najevo, že si je oznamovatel vymyslel, případně nesdělil policistům celou pravdu. Příkladem toho je případ z minulého týdne.

Dvaasedmdesátiletý muž oznámil policistům, že při ranní prohlídce garáže, kde měl mimo jiné uschováno půl milionu korun, zjistil, že jeho celoživotní úspory chybí. „Z krádeže podezíral svou o šest let mladší přítelkyni, s níž žije ve společné domácnosti. Dechová zkouška u muže ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Obviněná žena ale vyprávěla zcela jiný příběh. „Přítelkyně údajně okradeného muže policistům řekla, že muž určitě neměl úspory uschované v garáži a že mají občas spor ohledně financí, nicméně mu žádné peníze neodcizila,“ sdělila Kozumplíková.

Kriminalisté ohledali místo činu a odebrali stopy. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření z krádeže, za kterou by pachateli hrozilo až pět let ve vězení.

„Hned následující den se ale muž probudil s čistou hlavou a přišel na policejní oddělení vysvětlit, že si předchozí den dal hned zrána několik čajů se slivovicí, což ovlivnilo jeho zdravý úsudek. Úspory našli společně s přítelkyní doma, žádné peníze se mu tedy neztratily. Své přítelkyni se omluvil. Policisté tak případ krádeže odložili, protože se skutek nestal,“ uzavřela Kozumplíková.