Valašské děti zabaví dílničky, výstava meteoritů i pečení božích milostí

Foto: Muzeum regionu Valašsko

VALAŠSKO – Muzeum regionu Valašsko si pro naše nejmenší připravilo bohatý program. Těšit se můžou na různá dobrodružství na Zámku Vsetín, Kinských a ve hvězdárně.

Na vsetínském zámku program probíhá od 10 do 15 hodin. Připraveno je plstění ovčí vlny, výroba jarních dekorací, ochutnávky čaje našich babiček, výroba voňavého mýdla či tradičních masopustních masek. Součástí je i zámecká pátračka. Hvězdárna nabídne ve stejném čase pozorování Slunce, prohlídky kopule s dalekohledy, výstavu meteoritů či venkovní model Sluneční soustavy. Malí i velcí se také něco přiučí při animovaných příbězích na téma vesmír. Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí od 10 do 16 hodin bude provozovat kreativní dílny, návštěvníci si upečou dobroty podle receptů babiček (boží milosti, starodávné bochánky, tvarohové rohlíčky) a můžou ochutnat i výbornou kávu v místní kavárně.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.