Uherskohradišťští strážníci budou i letos zdarma nabízet značení kol syntetickou DNA

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Majitelé jízdních kol se v Uherském Hradišti mohou cítit bezpečněji. Místní strážníci tu totiž provádí značení pomocí syntetické DNA, které v případě krádeže zvyšuje šance na nalezení kola. Pro občany je tato služba zdarma.

Strážníci na kolo nanesou roztok lepidla a mikroteček s unikátním identifikačním kódem, který je po zaschnutí zcela neviditelný. Samotný roztok obsahuje i specifický DNA kód, což je výhodné v případě, že by pachatel mikrotečky odstranil. Kolo je navíc opatřeno nálepkou s upozorněním, což je samo o sobě účinnou prevencí. „Nezáleží na tom, zda došlo ke ztrátě nebo odcizení, podstatné je, že je vysoká šance návratnosti označeného jízdního kola,“ vyzdvihl velitel Městské policie Uherské Hradiště Vlastimil Pauřík, který zároveň potvrdil klesající počet krádeží kol. „Do jisté míry na to může mít vliv i zmíněná prevence formou značení kol,“ podotkl.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Uherskohradišťští strážníci takto označili již 323 kol. Kvůli zájmu občanů budou i letos žádat o dotaci, aby mohli ve značení pokračovat.

O značení jízdních kol, případně kompenzačních pomůcek, mohou požádat všichni občané s trvalým pobytem v Hradišti. Veškeré informace získají zájemci na služebně na adrese Hradební 174, kde si vyzvednou přihlášku a domluví si termín, nebo se domluví telefonicky na čísle 572525502.