Zloděj se vrátil na místo činu. Batoh si nacpal nářadím a rukavicemi

Ilustrační foto

ZLÍN – Krádež nářadí z prodejny ve Zlíně se v neděli odpoledne stala osudnou devětačtyřicetiletému recidivistovi. Ten chtěl z obchodu odejít s batohem plným kořisti, na stejném místě se přitom snažil krást opakovaně. Nyní mu hrozí až tři roky ve vězení.

Když muž přišel do prodejny, pracovníkům ostrahy byl hned povědomý. Už dříve se totiž snažil odnést bez zaplacení některé z vystavených předmětů. Sledovali ho na kamerách a nemýlili se, zloděj chtěl opět krást. „Jeden ze zaměstnanců prodejny na něj počkal u východu z prodejny a požádal ho, aby mu ukázal obsah batohu. Zloděj se dal na útěk. Dva pracovníci ochranky společně s jedním prodavačem muže chytili. V batohu měl ukradené nářadí a rukavice za bezmála deset tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté muže převezli do policejní cely. „Zjistili, že má na svědomí také krádež z prosince loňského roku, kdy v baru v centru Zlína odcizil spícímu podnapilému muži mobilní telefon a peněženku s pěti tisíci korunami. Třináctkrát trestaný recidivista, kterého z posledního výkonu trestu propustili v dubnu loňského roku, se odmítl ke krádežím vyjádřit,“ uzavřela Kozumplíková.