Opilec v Kroměříži napadl strážníky a poškodil jim auto

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Řádění opilého výtržníka přilákalo pozornost kroměřížských strážníků. Muž si nejdřív vybíjel zlost na dopravní značce, když ale několikrát odmítl výzvu k prokázání totožnosti, začal být agresivní a městské policisty napadl. „Při potyčce se snažil jednoho z nich udeřit pěstmi do obličeje a kopat do zad. Muž byl následně zpacifikován a odvezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Dvaatřicetiletý muž povalil značku před zraky strážníků, kteří procházeli v nočních hodinách po Riegrově náměstí. „Výtržník na značku Zákaz vjezdu naskočil, ta pod náporem povolila a ulomila se,“ popsal Kubiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poté, co hlídka opilého výtržníka naložila, muž ještě kopl do boku vozidla a během jízdy se pokoušel kopat do interiéru a dále strážníky napadat. Zklidnil se až po převozu na záchytnou stanici, kde mu při dechové zkoušce bylo naměřeno více než dvě promile alkoholu.

„Kvůli poškození značky mohlo jít jen o přestupek proti majetku. Vzhledem k tomu, že muž pod vlivem alkoholu napadl strážníky, byla událost pro podezření z trestného činu násilí proti úřední osobě předána k dalšímu šetření Policii České republiky,“ uzavřel Kubiš.