Veřejné osvětlení na Vsetíně bude v novém, dostane LED technologii

Foto: Vsetín

VSETÍN – Zhruba dva tisíce svítidel na Vsetíně dostane novou LED technologii. Město zažádalo o dotaci na I. etapu, které bylo vyhověno ze 100 %. Tím se ušetří až 82 % nákladů na elektřinu.

Tři tisíce světel ve městě je osázeno zastaralými sodíkovými výbojkami. V první etapě bylo za LED technologii vyměněno 468 svítidel. Z Národního plánu obnovy bylo získáno 100 % nákladů, tedy 6,8 milionů. Nová světla byla instalována na sídlišti Ohrada, na nájezdu na obchvat města a celém obchvatu směrem do Rokytnice, v sídlišti Rokytnice, v části Smetanovy ulice a v části Jesenické ulice. „Téměř vše je hotovo. Zbývá nám zprovoznit asi sedm lamp od Růžičků směrem do Luhu, kde je nutné provést některé zemní práce, jež musejí počkat do jara,“ uvedl ředitel TSMV Josef Stejskal. Díky snížení elektrické energie město uspoří 2,5 milionu ročně. Celý projekt rekonstrukce lamp bude ve čtyřech etapách po 500 světlech. I na tyto etapy se budou využívat dotace. Druhou etapu by Vsetín chtěl zahájit již letos.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.