Valašskomeziříčská nemocnice uzavírá očkovací centrum

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Kvůli klesajícímu zájmu o očkování proti onemocnění covid-19 se Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí rozhodla očkovací centrum uzavřít. Zájemci se tu mohou naočkovat už jen do konce února.

Centrum se otevřelo v lednu 2021. Od té doby tu zdravotníci podali přes 80 tisíc dávek vakcíny Comirnaty. „Kapacitu jsme upravovali dle aktuální potřeby a dostupnosti vakcín. V době největšího zájmu jsme měli otevřeno každý den včetně víkendů až 16 hodin denně. V té době jsme denně stačili aplikovat vakcínu až 600 lidem,“ vzpomíná staniční sestra Plicní ambulance Petra Steinbauerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vzhledem ke klesajícímu zájmu a zlepšující se epidemiologické situaci se provozní doba nejdřív omezila jen na dva dny v týdnu, nyní se ale nemocnice rozhodla centrum zcela uzavřít. „Osoby, které budou mít zájem o očkování a nevyužijí poslední termín očkování v nemocnici v pondělí 27. února, se musí dále obracet na svého praktického lékaře,“ upozornila mluvčí nemocnice Radka Miloševská.