Studentská móda ovládne jedenáctý ročník Fashion Eventu Dotek

Foto: archiv UTB

ZLÍN – Milovníky módy čeká v sobotu 18. března nabitý odpolední a večerní program složený z workshopů, módní přehlídky s charitativní aukcí a afterparty. Studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB v 61. budově bývalého areálu Svitu připraví již 11. ročník neziskového projektu Fashion Event Dotek.

Ve 13.00 zahájí program edukativní workshopy, které proběhnou v univerzitní budově U44 na adrese Univerzitní 2431 a v galerii G18 na ulici Štefánikova 5670 ve Zlíně. Hosté se mohou těšit na workshop kreativní produkce s Ivonou Petružálkovou nebo digitálního navrhování s Žil Julií Vostálovou. Na workshop bude nutná registrace předem na tomto odkazu, oba budou probíhat paralelně, vstupné ve výši 80 korun je třeba uhradit v hotovosti na místě.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Galavečer a afterparty dá vyniknout mladým talentům

Vše vyvrcholí v 19 hodin slavnostním galavečerem s módní přehlídkou, na které se představí 12 kolekcí z řad tuzemských studentů designu. „Návštěvníci se však mohou těšit i na studenty ze Slovenska a Londýna. Prezentaci živě doprovodí zlínský hudební producent Rainer. Na módní přehlídku již tradičně volně naváže charitativní aukce, která podpoří chod neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.,“ láká mluvčí univerzity Petra Svěráková.

Charitativní aukce potěší sběratele českého i slovenského designu. Vybírat bude možné z designového skla, obrazů, módních doplňků a oděvů. Aukcí i celým večerem hosty provedou novinářky a moderátorky Hana Řičicová a Linda Bartošová. „Nesmírně si vážíme spolupráce s Fashion Eventem Dotek. Je pro nás velkým povzbuzením v naší práci. Díky výtěžku z loňské charitativní aukce jsme zakoupili prsní fantom, který využíváme při preventivních edukacích pro veřejnost,“ říká ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Štěpánka Pokorná.

Na galavečer na stejné adrese volně naváže i afterparty. Ta dá prostor mladým hudebním talentům z Brna, Zlína a jeho okolí, jako jsou Rainer, Fitness3200, SERB686. Headlinerem celé party bude český DJ Jakub Strach, známý pod uměleckým jménem NobodyListen.

Katalog dražených předmětů společně s novinkami průběžně organizátoři představují na Facebooku a Instagramu @fashioneventdotek. Vstupenky na módní přehlídku i afterparty je možné zakoupit až do půlnoci 17. března na GoOut.