Policisté měřili rychlost v centru Zlína, rekordman ji překročil o 37 km/h

Foto: Policie ČR

ZLÍN – Policisté z dopravního inspektorátu zorganizovali dopravní bezpečnostní akci v centru Zlína. Šlo o reakci na zveřejněné záběry mladých řidičů na sociálních sítích, kteří při jízdě městy i po dálnici překračují nejvyšší povolenou rychlost.

Policisté se zaměřili nejen na agresivní, nebezpečnou a rychlou jízdu řidičů, ale i na nesprávné přejíždění z pruhu do pruhu, požití alkoholu před jízdou nebo další nešvary. Akce se v pátek večer zúčastnilo několik hlídek, které projížděly centrem města v civilních vozidlech s radarem měřícím rychlost. „Za tři hodiny překročilo povolenou rychlost ve městě celkem devět řidičů ve věku od osmnácti do pětačtyřiceti let. Nejvyšší rychlostí jel pětadvacetiletý řidič na třídě T. Bati, překročil maximální povolenou rychlost o 37 km/h. Jeden z řidičů, které policisté zastavili, řídil pod vlivem alkoholu, nadýchal 0,72 promile,“ shrnula policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Dodala, že v podobných akcích mají policisté v plánu pokračovat i nadále.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.