Podnapilá řidička nabourala do zaparkovaného auta přímo před očima strážníků

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Alkohol a řízení k sobě nepatří a důsledky pro přistižené řidiče mohou být vážné. Své o tom vědí dva výtečníci, na které v uplynulém týdnu narazili zlínští strážníci.

Zcela nevhodně zaparkované auto neušlo pozornosti hlídky městské policie, která v úterý odpoledne prováděla kontrolu. „Protože vozidlo navíc parkovalo v úseku, kde je zastavení zakázáno, přistoupili strážníci k zadokumentování podezření z přestupku. Během provádění těchto úkonů však na místo přijel couváním jiný osobní automobil, který do nešťastně zaparkovaného vozu narazil,“ vylíčil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníci poté zjistili, že řidičkou je devětačtyřicetiletá žena, která na první pohled jevila známky předchozí konzumace alkoholických nápojů. „Podezření hlídky vzápětí potvrdil výsledek orientačního vyšetření, který prokázal na 2,1 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k tomu, že hodnota přesahující 1 promile v organizmu řidiče obvykle zakládá podezření ze spáchání přečinu „ohrožení pod vlivem návykové látky“, strážníci ženu omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření republikové policii,“ uvedl Janík.

„Pivečko“ se značně prodražilo

O den později pak značný údiv okolí vyvolal muž, který si na benzínce vychutnal pivo, načež vzápětí usedl za volant. „Oprávněně pohoršený svědek poté kontaktoval hlídku MP Zlín z místního okrsku, která se náhodou nacházela poblíž, a ta vozidlo, které řídil podezřelý, zastavila. V tomto případě strážníci zjistili, že třiatřicetiletý muž „nadýchal“ hodnotu přesahující 0,3 promile alkoholu v dechu, čímž se stal podezřelým z přestupku podle zákona o silničním provozu,“ řekl Janík.

Muži nyní hrozí pokuta až do výše 20 tisíc korun, zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku a také připsání 7 trestných bodů. „A za to to pivo určitě stálo…“ podotkl Janík

Foto: MP Zlín