Zloděj kradl v holešovském supermarketu, při odchodu napadl prodavače

Ilustrační foto

HOLEŠOV – Podezření z krádeže a výtržnictvím si nyní vyslechl jednatřicetiletý recidivista z Holešova. Ten se začátkem února vydal do jednoho z místních supermarketů krást, do cesty se mu ale postavil statečný prodavač.

Zloděj si naskládal potraviny do tašky a vydal se k východu. Na nezaplacený nákup upozornil až elektronický turniket. „Odvážný prodavač zastoupil ostrahu a vydal se za dotyčným mužem. Tohoto dostihl před prodejnou a snažil se jej přemluvit, aby nákup vrátil. Zloděj prodavače slovně odbyl a nejméně dvakrát do něj strčil. Následně pracovníka prodejny uhodil otevřenou dlaní do hlavy a začal utíkat. V úprku odhodil odcizené zboží i s taškou,“ vylíčil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policistům z Holešova není výtržník neznámý. V minulých letech byl několikrát za podobné jednání trestán. „Vrchní inspektor sdělil muži podezření za trestné činy krádež a výtržnictví, čímž mu hrozí až tří léta za mřížemi,“ uzavřel Šiška.