Po opravách nabízí kunovský domov Na Bělince více komfortu i soukromí

Foto: Zlínský kraj

KUNOVICE – Domov pro osoby se zdravotním postižením v Kunovicích Na Bělince prošel rozsáhlou rekonstrukcí jednoho z pěti oddělení. Po stavebních úpravách teď klientům poskytuje více soukromí i kvalitnější péči.

Kunovský domov Bělinka poskytuje pobytovou sociální péči klientům s mentálním a kombinovaným postižením v pěti odděleních se 43 lůžky. Domov jako jediné pobytové zařízení tohoto typu ve Zlínském kraji poskytuje sociální služby pro děti. V 1. oddělení, které prošlo rekonstrukcí, žijí klienti s nejtěžšími formami postižení, kteří vyžadují nejvyšší míru podpory a stálý dohled zdravotnického personálu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Původní prostory byly nevyhovující. Klienti zde byli rozmístěni v jednom společném prostoru rozděleném pouze pomocí prosklených příček, takže jim chybělo soukromí. Docházelo k vzájemnému rušení při spánku nebo při výkonu zdravotnických ošetření. Na oddělení byla velmi malá, nevyhovující koupelna, zastaralé veškeré vnitřní rozvody. Chybělo zázemí pro personál. To vše je dnes minulostí,“ popsala ředitelka Sociálních služeb Uherské Hradiště Marie Fremlová.

Namísto otevřeného prostoru byly vybudovány tři jednolůžkové a dva dvoulůžkové pokoje, nová prostorná koupelna se zařízením pro imobilní klienty. V budově se nainstalovala klimatizace a čističky vzduchu. Vzniklo také moderně vybavené zázemí pro personál.

Projekt s náklady v celkové výši 7,5 milionu korun byl realizován s plnou podporou Zlínského kraje.  „Jako rodič bych si sama přála, aby takové služby nikdo nepotřeboval. Žádný z nás ale neví, co nám osud přichystá. Takže jsem velmi ráda, že je tady máme. Všem z Bělinky bych chtěla obrovsky poděkovat za to, co dělají,“ říká Hana Ančincová, statutární náměstkyně hejtmana, zodpovědná za oblast sociálních služeb.

Foto: Zlínský kraj