Podél trati mezi Otrokovicemi a Tlumačovem se ztrácejí zemnící lana. Viděli jste zloděje?

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Policisté z Otrokovic se už několik dní zabývají krádeží bronzových zemnících lan. Ta letos mizí z různých míst podél železniční trati mezi Otrokovicemi a Tlumačovem. Policisté nyní také požádali veřejnost o spolupráci.

Poslední oznámení o stejné krádeži přijali policisté dnes ráno. „Zaměstnanec, který má na starosti opravy trakčního vedení, oznámil policistům, že se již od ledna ztrácejí zemnící lana v okolí Otrokovic. Při kontrole zjistil, že další chybí u železničních stanic v Otrokovicích a Tlumačově,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zemnící lana už zmizela na čtyřech místech. Mají průměr 10 nebo 20 milimetrů a různé délky. Nejdelší lano, které zmizelo, bylo dlouhé 736 metrů a vážilo 329 kilogramů. „Zemnící lana z bronzu jsou vedena na kovových sloupech po obou stranách kolejiště ve výšce 6 metrů, kam pachatel vystoupá na mřížovanou trakční podpěru a ustřihne je,“ dodala Kozumplíková.

Celkem se škoda vyšplhala na téměř 70 tisíc korun. „Pokud byste policistům mohli v tomto případu pomoci jakýmkoli svědectvím, případně podezřením na konkrétního pachatele, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie 158 nebo přímo na telefonní číslo policie v Otrokovicích 974 666 721,“ vyzvala mluvčí.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR