Plameny se rozhořely v podkroví rodinného domu v Kvasicích

Foto: HZS Zlínského kraje

KVASICE – Čtyři jednotky hasičů spěchaly před třetí hodinou ráno do Kvasic na Kroměřížsku. V podkroví jednoho z rodinných domů totiž vypukl požár.

Po příjezdu na místo a prvotním průzkumu hasiči potvrdili, že hoří v obytné části domu. „Na pokyn velitele zásahu bylo nasazeno několik útočných proudů a hasiči v dýchací technice se zaměřili na lokalizaci požáru a ochranu okolních objektů,“ uvedl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V době příjezdu hasičů už byli všichni lidé mimo dům a tak je nebylo nutné evakuovat. „Kvůli podezření na intoxikaci jednoho obyvatele domu zplodinami hoření byla na místo povolána posádka zdravotnické záchranné služby, žádné zranění se ale naštěstí nepotvrdilo,“ sdělil Řezníček.

Po nasazení přetlakové ventilace a rozebrání zasažených konstrukcí hasiči místo zkontrolovali termokamerou. V 5:40 byla ohlášena celková likvidace požáru.

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže. „Příčina i výše škod jsou nadále předmětem vyšetřování,“ uzavřel Řezníček.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje