Letošní luhačovické Otevírání pramenů zahájí Felix Slováček

Foto: město Luhačovice

LUHAČOVICE – Přípravy na jednu z nejoblíbenějších luhačovických akcí jsou v plném proudu. O víkendu 12. – 14. května tu zahájí lázeňskou sezónu festivalem Otevírání pramenů. O slavnostní úvod se postarají hudebníci v čele s Felixem Slováčkem.

Organizátoři letos opět očekávají několik tisíc návštěvníků. Těší se jak lázeňští hosté z celé ČR a místní obyvatelé, tak pravidelní účastníci z okolních regionů, především rodiny s dětmi. „Je to symbolické zahájení sezony, která je u nás sice celoroční a není ničím omezena, ale tato symbolika spojuje nejen návštěvníky, obyvatele Luhačovic a přihlížející, ale i místní spolky, které se rády podílejí na celém programu,“ uvedl starosta města Marian Ležák.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Letošní kulturní program bude opět pestrý. Třídenní festival zahájí český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček s hosty. Na slavnostním koncertě také mimo jiné zazní písně Karla Gotta v podání Ondřeje Provazníka. Sobotu odstartuje průvod historických kostýmů, vozidel a bicyklů. „Na Lázeňském náměstí vystoupí swingová kapela Melody Gentlemen s prvorepublikovou hudbou, Luhačovický okrašlovací spolek Calma, Spolek elegantních dam, taneční skupiny The Crazy Flappers a Swing Zlín. Návštěvníci si mohou pořídit dobové foto v secesním fotoateliéru a své řemeslo předvedou dávní mistři řemesla lazebnického. Děti se určitě zabaví u podivuhodných her Jiřího Šebesty či v cirkusových hrátkách. Vyvrcholením oslav je nedělní slavnostní mše a následné svěcení pramenů. V tento den si návštěvníci užijí pohled na krásné pestré kroje, písně a tance z regionu. Ani letos jsme nezapomněli na pouliční jarmark, který doprovází akci po dobu celého víkendu,“ pozvala vedoucí odboru kultury KKC Elektra Jarmila Ďurďová.

Vzhledem k tomu, že počet návštěvníků neustále stoupá, jednou z každoročních priorit je zajištění bezproblémového parkování pro návštěvníky. Město vyhradilo prostor pro záchytné parkoviště, a to na příjezdu od Uherského Brodu. Odtud bude jezdit kyvadlová doprava, která hosty přiveze až do centra města. Vše zajistí dobrovolní hasiči z Luhačovic, Kladné Žilín, Řetechova a Polichna. Kyvadlová doprava bude zajištěna v sobotu i v neděli v čase od 9 do 18 hodin, kdy se mikrobusy budou točit po půl hodině. Turisté mohou využít i místní spoje ČSAD.