Opilá žena z Otrokovic bombardovala záchranáře a policisty desítkami nesmyslných telefonátů

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Série telefonátů od jednačtyřicetileté ženy z Otrokovic zaměstnala během jediného dne dispečery na tísňových linkách policie a záchranářů. Volající v hovorech nepřestala, dokud ji značně podnapilou nepřevezli na kroměřížskou záchytku.

Žena se patnáctkrát obrátila na tísňovou linku volání policie a šestkrát na linku tísňového volání zdravotnické záchranné služby s různými nesmyslnými informacemi. „Například potřebovala policistům sdělit, kolik peněz ji stál pohřeb nebo ji zajímalo, zda mají policisté rádi bílé maso. Po upozornění operačního důstojníka, že se v těchto případech nejedná o tísňové volání, se většinou žena stala agresivní a útočila na policisty různými vulgarismy,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po několikátém bezdůvodném volání vyslal operační důstojník do jejího místa bydliště hlídku policistů z Otrokovic. „Žena policistům sdělila, že vaří polévku a že má zlomené všechny končetiny. Na první pohled zraněná nebyla, nicméně policisté tušili, že je v patnáct hodin odpoledne silně pod vlivem alkoholu. Nemýlili se. Dechová zkouška u ní ukázala hodnotu 2,46 promile alkoholu,“ uvedla Kozumplíková.

Aby policisté zamezili neustálému blokování tísňových linek, ženu zajistili a po prohlídce lékařem převezli do protialkoholní záchytné stanice. „Za přestupek na úseku zákona o elektronických komunikacích jí ve správním řízení hrozí pokuta až do výše 200 tisíc korun,“ uzavřela mluvčí.