Agresivní fanoušci řádili na stadionu Slovácka jako smyslů zbavení

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Zakázaná pyrotechnika a přerušení zápasu kvůli neukázněným divákům. I tak vypadalo nedělní derby na uherskohradišťském stadionu Miroslava Valenty, při kterém se utkaly kluby 1. FC Slovácko a FC Trinity Zlín. To nejtřaskavější klání se bohužel odehrálo mezi fanoušky.

Utkání začalo ve tři hodiny odpoledne, policisté však museli zasahovat mnohem dříve. „Ještě před začátkem zápasu byly při pohybu fanoušků po městě policisty zajištěny na Masarykově náměstí čtyři osoby. Jeden fanoušek z důvodu použití zakázané pyrotechniky a další tři z důvodu neuposlechnutí výzvy zasahujících policistů. Díky včasnému zákroku se policistům podařilo oba nevraživé tábory fanoušků od sebe separovat,“ popsal policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Před vstupem na stadion byli zajištěni dva fanoušci, kteří se snažili pronést pyrotechniku. „V průběhu zápasu došlo v osmdesáté minutě k jeho přerušení z důvodu vhazování různých předmětů na hrací plochu ze sektoru hostů. Ve správním řízení hrozí pachatelům několikatisícová pokuta, zákaz vstupu na další utkání a vymáhání finančních sankcí udělených jednotlivým klubům,“ uvedl Šiška.

Zadrženi byli i dva lidé podezřelí z krádeže a jedna osoba kvůli přestupku v oblasti veřejného pořádku. „V průběhu opatření policisté několikrát použili donucovací prostředky. Nedošlo však ke zranění, ke škodě na majetku na straně fanoušků ani na straně zasahujících policistů,“ dodal Šiška.

Po kontrole stadionu organizátoři zjistili značné poškození sociálního zázemí stadionu v sektoru hostí, ke kterému nejspíš došlo během utkání. „Z důvodu velké škody bude věc policisty zadokumentována jako trestný čin poškození cizí věci, za což zatím neznámému pachateli hrozí až jeden rok za mřížemi, zákaz činnosti, nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty,“ upřesnil mluvčí. Upozornil, že policisté nyní vyhodnocují kamerové záznamy a je velmi pravděpodobné, že budou trestně právní kvalifikaci rozšiřovat o další skutky.