VIDEO: Řidič na Zlínsku se pustil do honičky s policií, z auta vystoupil až pod hrozbou namířené zbraně

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Dramatické chvíle zažili v neděli večer policisté z Valašských Klobouk. Když chtěli řidiče Peugeotu podrobit zkoušce na alkohol, muž sešlápl plyn a chtěl hlídce ujet.

Policisté se za řidičem vydali poté, když viděli, jakým způsobem jede po silnici. Navíc muže znali a měli podezření, že by mohl být pod vlivem alkoholu. „Řidič se snažil policistům ujet, jel vysokou rychlostí, ale po světelném znamení „STOP“, které dávali policisté z jedoucího vozidla, zastavil. Jeden z policistů vystoupil a chtěl zjistit, zda muž před jízdou požil alkohol. Řidič Peugeotu počkal, až policista vystoupí, potom prudce sešlápl plyn a odjel,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté nezaváhali, řidiče pronásledovali a ten po ujetí asi dvoukilometrového úseku zastavil. „Vzhledem k předchozím okolnostem policisté použili hrozbu namířenou střelnou zbraní proti oběma pasažérům, protože v tu chvíli nevěděli, zda nejsou ozbrojeni. Několikrát vyzvali posádku k vystoupení z vozidla,“ dodala Kozumplíková.

Čtyřicetiletý řidič opakovaně odmítl dechovou zkoušku a tvrdil, že neřídil. „V průběhu komunikace se choval hrubě, snažil se mluvit cizím jazykem a dělal, že nerozumí. U spolujezdce ukázala dechová zkouška hodnotu vyšší než tři promile alkoholu,“ uvedla mluvčí.

Policisté z Valašských Klobouk vozidlo přemístili mimo vozovku a řidiči, který jim nepředložil doklady k řízení vozidla, další jízdu zakázali. „Dva přestupky postoupili příslušnému městskému úřadu k projednání. Jedná se o neuposlechnutí výzvy policisty a odmítnutí vyšetření, zda není při jízdě ovlivněn alkoholem. Za tyto přestupky ho ve správním řízení čeká pokuta 25 až 50 tisíc korun a dvouletý zákaz řízení motorových vozidel,“ uzavřela Kozumplíková.