Mladý muž položil vlaku do cesty třicetikilový kámen, strojvůdce už nestihl zastavit

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – Obrovskému nebezpečí vystavil mladý muž desítku lidí, kteří cestovali ve vlaku na Vsetínsku. Na koleje totiž položil velký balvan, do kterého vlak najel.

V sobotu krátce po šesté hodině ranní přijali policisté oznámení o srážce osobního vlaku s velkým kamenem, který ležel na kolejích. „Více než třicetikilogramový kámen ležel na koleji několik desítek metrů před železniční stanicí v Zubří. Strojvedoucí osobního vlaku, který jel ve směru od Rožnova pod Radhoštěm, se snažil střetu zabránit použitím nouzové rychlobrzdy. I přes veškerou snahu však vlak do překážky narazil,“ vylíčil policejní mluvčí Petra Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vlak naštěstí při nehodě nevykolejil a ani nikomu z cestujících se nic nestalo. V době nárazu v něm cestovalo 10 lidí.

„Dle svědeckých výpovědí položil překážku na koleje v tu chvíli ještě neznámý muž. Toho se však po několika hodinách policistům podařilo zadržet. Čtyřiadvacetiletý muž se k činu následně přiznal a v tuto chvíli není vyloučeno ani jeho obvinění ze spáchání trestného činu obecné ohrožení,“ uvedl Jaroš.