Cizinec pořádal loupežné výpravy do rodinných domů, majitelé přišli o statisíce

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vsetínští policisté udělali přítrž loupežným výjezdům šestačtyřicetiletého cizince ze sousedního státu. Ten od začátku března do minulého týden pořádal soukromé cesty vlakem do různých měst v republice, kde se věnoval krádežím z rodinných domů. Kradl šperky a peníze, které potom ve své domovině prodal a získanými penězi splácel dluhy.

Hned při prvním výletu vlakem a několika přestupech vystoupil v obci u Žďáru nad Sázavou, kde se chtěl vloupat do jednoho z rodinných domů. „Rozbil okno, ale všiml si, že ho pozoruje žena z balkonu dalšího domu, proto raději utekl a odjel do další obce poblíž. Tam se už do jednoho z rodinných domů skutečně vloupal po rozřezání skla v okně. Odcizením šperků a poškozením okna způsobil patnáctitisícovou škodu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pár dní nato se vydal na Zlínsko, kde v Brumově-Bylnici a později také ve Štítné nad Vláří stejným způsobem vnikl do dvou rodinných domů. „Odcizil peníze a šperky za téměř sto tisíc korun, škoda poškozením se vyšplhala na více než pět tisíc. V dalším rodinném domě, tentokrát ve Vlašské Polance na Vsetínsku odcizil šperky, koruny a eura v celkové hodnotě 232 tisíc korun,“ dodala mluvčí.

V minulém týdnu muže zadrželi kriminalisté v obci na Vsetínsku a převezli ho do policejní cely, kde si vyslechl obvinění ze tří trestných činů, za což mu hrozí až 5 let za mřížemi. Celkem způsobil škodu za 446 tisíc korun. „Recidivista má v rejstříku trestů celkem 12 záznamů, z toho se v polovině případů dopouštěl trestné činnosti na území České republiky. Soudce okresního soudu rozhodl o uvalení vazby a muž je od pátku ve vazební věznici,“ uzavřela Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR