Chtěl zbohatnout na bitcoinech, místo toho z něj podvodník vylákal 600 tisíc

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Vidina bohatství zaslepila čtyřiačtyřicetiletého muže z Uherskohradišťska. Ten se nechal podvodníkem zlákat na investice do bitcoinů, místo zisku ho ale čekalo nemilé překvapení. Pachateli nyní hrozí až 8 let za mřížemi.

Začátkem minulého týdne muži zavolal údajný zástupce společnosti pro obchodování s bitcoin měnou. Během dlouhého rozhovoru mu obchodník slíbil velký výnos z budoucích finančních transakcí. „Po usednutí k počítači muž nelenil a nainstaloval aplikaci, která umožnila obchodníkovi vzdálený přístup do jeho notebooku. Podvodný finanční poradce dostal se svolením přístup do internetového bankovnictví. Společně započali první investici vstupním poplatkem do světa burzy ve výši 5 000 korun,“ vylíčil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Obchodování muže uchvátilo natolik, že si vyřídil úvěr. „Zažádal o dvě půjčky přesahující půl milionu korun. Po jejich vyplacení umožnil bankéři jejich proinvestování. Když se pak poškozený začal zajímat o své peníze a zisk, obchodní poradce se odmlčel a byl nekontaktní. Podvodným jednáním mu byla ze strany neznámého pachatele způsobena škoda bezmála 600 tisíc korun,“ uvedl Šiška.