Senior chtěl zhodnotit peníze pro vnoučata, místo toho přišel o úspory

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Dobrý úmysl se pořádně vymstil jednaosmdesátiletému muži z Uherskohradišťska. Ten se rozhodl zhodnotit své jmění pro vnoučata, podvodník ho ale pod záminkou výhodných investic připravil o úspory.

Muž si náhodně na internetu našel společnost, se kterou začal komunikovat. Ta mu přislíbila zhodnocení vkladů při investování do různých komodit. „Dle následných telefonních a emailových instrukcí poškozeného navedli na jimi doporučené fiktivní investice. V sms zprávách dostával pokyny k provedení plateb. Tyto prováděl pomocí internetového bankovnictví. Podvodník mu po nějaké době sdělil, že na jeho konto již omylem vyplatili dividendy a to o 200 tisíc korun vyšší. Fiktivní přeplatek požadovali zaslat zpět na jimi uvedený bankovní účet, což udělal,“ vylíčil policejní mluvčí Radomír Šiška.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Senior celkem přišel o více než čtvrt milionu korun. „Pachateli tak v případě jeho dopadení hrozí za trestný čin podvod až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest,“ dodal Šiška.