Zlínská zoo láká na speciální velikonoční program

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Příjemně strávit velikonoční svátky jde rozhodně i ve zlínské zoo. Na návštěvníky tu čeká areál, který rozzářily tisíce květin, zámek Lešná zas láká na speciální program Velikonoce u Seilernů.

Jarní náladu návštěvníkům navodí květy narcisů, tulipánů a hyacintů, rozkvetly také bílé magnolie, krokusy nebo zlatý déšť. A mezi zvířecími obyvateli je pořádně živo. „Slonice a téměř dvouletý sloní sameček Zyqarri si každý den od jedenácté hodiny užívají rozlehlý travnatý výběh v Karibuni, určitě doporučujeme zavítat. Rušno je také u klokanů rudokrkých, kde z bezpečí máminých vaků už vykukují letošní mláďata,“ láká vedoucí marketingu Romana Mikešová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V bývalém pavilonu slonů na návštěvníky čekají tapíři čabrakoví – samice Nadira se svým tříměsíčním potomkem jménem Coffee. V jihoamerické oblasti lidé uvidí hned tři mláďata kapybar.

Během Velikonoc bude možné zavítat i na speciální prohlídky zámku Lešná. Ten doslova rozzáří velikonoční výzdoba. „Představíme vám Velikonoce u Seilernů, posledních hraběcích majitelů zámku, nabídneme ukázku kraslic a nejrůznějších ptačích vajíček a také přiblížíme jednotlivé dny velikonočního období – od Květné neděle po Velikonoční pondělí,“ prozradila Romana Mikešová.

Zoo je otevřena každý den od 8.30 do 18.00, zámek během Velikonoc a dubnových víkendů od 10.00 do 16.00, kdy začíná poslední prohlídka. Občerstvení zajistí pětice restaurací a Chocolatérie, během Velikonoc bude otevřen také Kefa bar s etiopskou kávou.

Foto: archiv Zoo Zlín