Za jedinou noc se na Zlínsku střetli 4 řidiči se zvěří, škody jsou za desetitisíce

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Nezvykle rušno bylo v noci z úterý na středu na Zlínsku. Policisté tu museli vyjíždět hned ke čtyřem srážkám se zvěří.

V 9 večer mezi obcemi Lipová a Slavičín vběhla pod kola vozidla Mini Cooper sedmapadesátileté řidičky srna. Na autě způsobila škodu za 50 tisíc korun. Podobný scénář nastal o hodinu později mezi obcemi Lhotsko a Bratřejov, kdy se do cesty jednačtyřicetiletému řidiči renaultu postavila srna a způsobila škodu taktéž za 50 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Srna zkřížila dráhu i šestatřicetiletému řidiči octavie, který jel hodinu po půlnoci mezi obcemi Brumov – Bylnice a Svatý Štěpán. „Nehoda se obešla bez zranění, ale škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Poslední ranní srážka se zvěří se odehrála mezi Slušovicemi a Vizovicemi. Tady devětapadesátiletému řidiči vběhlo do cesty divoké prase. „Škoda na vozidle Hyundai je vyčíslena na třicet tisíc korun, jinak se nehoda obešla bez zranění,“ upřesnila Kozumplíková.

Všichni řidiči z havárií naštěstí vyvázli bez újmy na zdraví. Žádný z nich nebyl pod vlivem alkoholu. „Nehody prověřují policisté z dopravního inspektorátu. Ve všech případech policisté informovali o srážce lesní zvěře příslušné myslivecké hospodáře, kteří se o zvěř postarali,“ uzavřela mluvčí.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR