Rožnovské parní léto nabídne tři jízdy, dvakrát vyjede i Zpívající vlak

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Milovníci parních vláčků se už mohou těšit. Přesně za měsíc vyjede poprvé na koleje historický vláček, který během prázdnin sveze cestující na trase z Valašského Meziříčí. A samozřejmě se letos bude i zpívat!

Rožnovské parní léto vypukne v sobotu 24. června u příležitosti oslav Dnů města. Ty budou plné hudby, dobrého jídla, divadel a zábavného programu nejen pro děti v městském parku. V sobotu 8. července zaveze parní vlak pasažéry do Rožnova v den, kdy se v muzeu koná mezinárodní folklorní festival Rožnovské slavnosti. „Jízda bude mít podtitul zpívající vlak, takže lidé se mohou těšit na muzikanty, kteří jim zahrají na peróně i ve vagónech. Každá z jízd má svoje kouzlo a určitě to stojí za to, ovšem jízdy s muzikou jsou ještě o něco speciálnější. Vezměte děti, vnoučky, rodinku a vyrazte parním vláčkem do Rožnova,“ zve místostarosta Rožnova Tomáš Gross.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Poslední jízdu pojede Zpívající vlak v srpnu, a to konkrétně 5. srpna. Cestující poté mohou zamířit rovnou do Dřevěného městečka, kde se koná 24. ročník Mezinárodního festivalu slovenského folklóru Jánošíkov dukát.

Jízdní řád Rožnovského parního léta 2023 je podobný, jako v minulých letech. V každém z termínů parní vlak z Valašského Meziříčí odjíždí v 9.50 a 13.10, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí pojede v 11.12 a v 15.34.

Jízdenky včetně rezervace místa k sezení je možné zakoupit v předprodeji v kterékoliv pokladně Českých drah, zbývající jízdenky budou do vyčerpání kapacity soupravy prodávány v den konání akce přímo u vlaku a během jízdy. Přeprava dětských kočárků do vyčerpání kapacity, přeprava jízdních kol vyloučena. Cena jízdného činí 120 korun, snížené jízdné 60 korun, děti do šesti let zdarma, domácí mazlíčci také zdarma.