Sedmnáctiletý motorkář jel příliš rychle, po nárazu do auta skončil pod svodidly

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKO – Dlouhé kolony se tvořily v kopcích obce Petrůvka na Zlínsku. Před půl sedmou ráno tu havaroval teprve sedmnáctiletý motorkář, který nezvládl řízení. S lehkým zraněním ho záchranáři převezli do nemocnice.

Mladý muž jel ve směru od Petrůvky na Luhačovice. „Pravděpodobně kvůli vysoké rychlosti a nedodržení bezpečného odstupu nestihl zareagovat na před ním jedoucí vozidlo Mercedes, jehož řidič vlivem provozu zabrzdil a snížil rychlost. S motocyklem narazil do vozidla, spadl na vozovku a skončil na travnaté ploše pod svodidly. Motocykl narazil do svodidel, kde se zastavil,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Hasiči ze stanice Slavičín asistovali při ošetření mladíka a jeho následném transportu do sanitního vozu, který jej odvezl do nemocnice k dalšímu vyšetření. Hasiči u motorky provedli protipožární opatření. Poté kyvadlově řídili v místě nehody dopravu, neboť se v obou směrech tvořily dlouhé kolony netrpělivých řidičů,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Policisté také prosí svědky havárie o spolupráci. „Ve chvíli, kdy řidič Mercedesu zabrzdil, předjížděla v protisměru řidička stříbrného vozidla Škoda Octavia Combi první generace autobus jedoucí před ní. Pokud jste jeli kolem nebo jste zrovna cestovali autobusem směrem do Slavičína a řidičku nebo vozidlo jste poznali, volejte, prosím, na linku tísňového volání policie 158. Případně se nám může ozvat sama paní řidička,“ vyzvala Kozumplíková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR